Debata oksfordzka Jean Monnet Chair EUCRIS: Czy Brexit osłabi Unię Europejską?

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich pracowników i studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego do udziału w debacie oksfordzkiej, która odbędzie się w dniu 20 maja br. o godz. 13:15 w Auli Średniej B Auditorium Maximum (ul. Krupnicza 33). Teza debaty brzmi: Brexit osłabi Unię Europejską. W rywalizacji wezmą udział dwie czteroosobowe drużyny studentów II roku stosunków międzynarodowych. Jedna grupa będzie bronić w/w tezy, podczas gdy druga będzie ją obalać.

Debata jest organizowana przez Katedrę Studiów nad Procesami Integracyjnymi Instytutu Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ w ramach projektu Jean Monnet Chair EUCRIS (European Union in Crisis: What is Wrong and How to Fix It?). Kierownikiem projektu jest prof. dr hab. Janusz Węc. Jest to już trzecia z debat przewidzianych w tym projekcie. Poprzednie odbyły się 15 maja 2017 r. oraz 21 maja 2018 r.

Regulamin debaty: Regulamin

Serdecznie zapraszamy do udziału w debacie. W czasie debaty przewidziane są dwa głosowania publiczności na temat tezy oraz seria pytań do członków rywalizujących drużyn.

 

Data opublikowania: 16.05.2019
Osoba publikująca: Adam Kirpsza